iGostyn.pl reklamy
Żużel

Kibicują przez duże "K"

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl
Dzięki wspólnej akcji Klubu Sportowego Unia Leszno i powiatu gostyńskiego uczniowie powiatowych szkół ponadpodstawowych oraz wychowankowie domu dziecka i świetlic środowiskowych mają okazję kibicowania leszczyńskim „Bykom”. Projekt „Jestem kibicem przez duże K” zakłada pięć wyjazdów na mecze żużlowe. Pierwszy odbył się w minioną niedzielę.

Celem akcji jest wychowanie młodych ludzi w duchu kulturalnego kibicowania, bez wulgaryzmów i agresywnych zachowań. Realizowana jest przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Młodzież na mecze przychodzi w większych grupach, zawsze opatrzona w transparenty, flagi i szale w barwach Fogo Unii Leszno. Szkoły biorące udział w akcji „Jestem Kibicem przez duże K” odbywają przez meczem wykład z policjantem na temat zachowań na stadionach.

Każdorazowo powiat gostyński organizuje transport i zapewnia bilety dla ok. 40 uczniów i ich opiekunów.

Pierwsza okazja do wspólnego kibicowania miała miejsce w niedzielę 15 kwietnia.  Razem z gostyńską młodzieżą leszczyńskich „Byków” wspierali: starosta Robert Marcinkowski i wicestarosta Czesław Kołak. Kolejne mecze z udziałem kibiców z powiatowych placówek odbędą się: 27 kwietnia, 6 maja,  27 maja oraz  17 czerwca.

 

Źródło: powiat.gostyn.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę