iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Kierował bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości i potrącił 13-latkę

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z gostyńskiej komendy ustalili i zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o potrącenie 13-letniej rowerzystki, kierowanie bez uprawnień, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Całe szczęście dziewczynka doznała niegroźnych obrażeń ciała.

- Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 września około godziny 19.00 w Pogorzeli na skrzyżowaniu ulicy Rycerskiej z ulicą 55 Pułku Piechoty. Nieznany kierujący samochodem osobowym potrącił 13-letnią rowerzystkę po czym uciekł z miejsca zdarzenia - informują policjanci z gostyńskiej komendy.

W trakcie oględzin miejsca, gdzie doszło do zdarzenia, policjanci ujawnili odłamki karoserii pojazdu. Z relacji świadków wynikało, że był to mały samochód. Dzięki tym danym mundurowi w krótkim czasie wpadli na trop 41-letniego mieszkańca gminy Pogorzela. - Mimo, że mężczyzna próbował się ukryć przed policjantami, jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany. Był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a microcar którym doprowadził do potrącenia, ukrył w garażu u najbliższych - dodają mundurowi.

 

41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę