iGostyn.pl reklamy
Z policji

Kierowali po narkotykach, wpadli podczas kontroli drogowych

Do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami grozi 20- i 41-latkowi, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod działaniem narkotyków. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Poniecu.

W sobotę po godz. 22.00 w Poniecu na ul. Kusza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna był pobudzony, to wzbudziło wątpliwości mundurowych co do jego stanu trzeźwości. Okazało się jednak, że mężczyzna jest trzeźwy. Zachowanie mężczyzny nie dawało spokoju policjantom. Użyty test do wykrywania narkotyków dał wynik pozytywny. 20-latek kierował będąc najprawdopodobniej pod wpływem środka odurzającego. Pobrano mu krew do dalszych badań.

 

Kolejnego dnia wieczorem policjanci z Ponieca zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Pojazdem kierował 41-letni mieszkaniec gminy Poniec. Mężczyzna przewoził troje pasażerów. Nerwowe zachowanie mężczyzny przekonało funkcjonariuszy, aby użyć testera i sprawdzić, czy kierujący nie prowadzi auta pod działaniem narkotyków. Badanie wykazało, że 41-latek znajduje się pod działaniem środków odurzających. Kierującemu została pobrana krew do badań.

 

Mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy. Jeśli dalsze badania krwi obu kierowców potwierdzą, że kierowali oni pojazdami będąc pod działaniem środków odurzających grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę