iGostyn.pl reklamy
Z policji

Kierowca autobusu miał 0,5 promila alkoholu w organizmie

Jeden miał 0,5 promila i autobusem przewoził pasażerów, w przypadku drugiego badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało 0,4 promila. Obaj zostali zatrzymani do kontroli w Pudliszkach.

- Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 42-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował autobusem, w którym przewoził 19 pasażerów. Dalszą jazdę mężczyzny przerwali policjanci z gostyńskiej drogówki, którzy zatrzymali autobus do kontroli drogowej w Pudliszkach chwilę po godzinie 6.00. Urządzenie do pomiaru trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie 42-latka. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawą zajmą się policjanci z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany o 6.35 na ul. Fenrycha w Pudliszkach. 34-letni mieszkaniec gminy Krobia kierując audi znajdował się po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Zostały mu zatrzymane prawo jazdy. Odpowie przed sądem - podaje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu.
 
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący pojazdami to efekt pracy policjantów, którzy w środę, 2 listopada, prowadzili akcję „trzeźwy poranek”. Działania były prowadzone w Pudliszkach, Krobi, Nieparcie i Chwałkowie. Mundurowi przebadali 675 kierujących pojazdami.

 

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę