iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plInformacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Kierowca wypadł z auta. Nie udało się go uratować...

2021-05-31 07:37:54

Zdjęcie: S. Kalak
W sobotę, 29 maja, na trasie Kromolice - Kuklinów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jeden z uczestników zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

- Zgłoszenie dotyczące zdarzenia wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie o godzinie 19:48. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Kobylin oraz jeden zastęp z jednostki OSP Kuklinów. Do zdarzenia skierowany został również Oficer Operacyjny w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejscu Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Nepomucenów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych – VW Passata i Mercedesa. - Pojazdami podróżowało pięć osób. Kierowca jednego z pojazdów pod wpływem uderzenia wypadł z auta i na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu, pozostali uczestnicy zdarzenia samodzielnie opuścili rozbite pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza drogą - wyjaśnia rzecznik.

 

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia do czasu przybycia Zespołów Ratownictwa Medycznego. W rozbitych pojazdach strażacy odłączyli akumulatory oraz sprawili parawan w celu odizolowania ofiary śmiertelnej przed dostępem osób postronnych. Po przybyciu na miejsce ZRM osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przebadane przez personel medyczny. Decyzją Ratownika Medycznego dwie osoby wymagały przewiezienia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej diagnostyki, a na miejscu pozostały dwie osoby, które nie poniosły żadnych obrażeń.

Podczas wykonywania czynności dochodzeniowych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, strażacy oświetlali teren działań.

Droga na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Po zabraniu rozbitych pojazdów przez pomoc drogową strażacy usunęli z jezdni pozostałości po zdarzeniu i ruch na drodze został przywrócony.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 23 minuty.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl