iGostyn.pl reklamy
Z policji

Kilkakrotnie go uderzyli, zabrali mu kurtkę, bo myśleli, że ukradł ją ich koledze

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy naruszyli nietykalność cielesną 16-latka, a następnie ukradli mu kurtkę wartą 1500 złotych. Za popełnione przestępstwo może grozić im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, na ul. Łącznikowej w Gostyniu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy stał z koleżanką podeszło do nich trzech mężczyzn, dwóch z nich uderzyło pokrzywdzonego w głowę i brzuch po czym kazali nastolatkowi oddać kurtkę. Gdy ten zrobił to co kazali mu napastnicy, jeden z nich ponownie uderzył 16-latka w twarz. Po tym sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego już następnego dnia po złożeniu zawiadomienia przez opiekuna prawnego małoletniego pokrzywdzonego wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 27 lat z powiatu gostyńskiego.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Wyjaśnili, że byli przekonani, że małoletni ukradł wcześniej kurtkę ich koledze. Przyznali, że w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawiania wolności. Decyzją prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 metrów, zakazem kontaktowania z pokrzywdzonym we wszelki sposób oraz obowiązkiem wpłaty poręczenia majątkowego, każdy w kwocie 1500 złotych.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę