iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Zamów reklamę - informacje kontaktowe

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Kilkaset tysięcy na doposażenie szpitala w Gostyniu

2020-03-20 10:09:46

Zdjęcie: Archiwum
Radni powiatu gostyńskiego jednomyślnie zdecydowali, biorąc pod uwagę wsparcie wszystkich gmin powiatu gostyńskiego, o przekazaniu 455 000 złotych na wyposażenie szpitala. Choć potrzeby lecznicy są realizowane na bieżąco – pieniądze przeznaczone mają być na sprzęt, który wykorzystany mógłby zostać przy ewentualnym wzroście zachorowań na koronawirusa.

W środę 18 marca odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem wójtów i burmistrzów powiatu gostyńskiego. Zdecydowano na nim, że wszystkie samorządy przekażą na rzecz szpitala środki w łącznej wysokości ponad pół miliona złotych na zakup potrzebnego sprzętu. Bezpośrednio z budżetu powiatu na ten cel przeznaczone zostanie 155 000 złotych. Zarząd już wcześniej zdecydował o przekazaniu pierwszej puli pieniędzy w wysokości 100 000 zł m.in. w ramach środków przeznaczonych na cele zarządzania kryzysowego. Podczas sesji radni powiatowi „wyłożyli” całą potrzebną kwotę, aby umożliwić szpitalowi szybkie zakupy. Teraz, zgodnie z deklaracją włodarzy gmin, środki w części „wrócą” do powiatu, aby zrekompensować zadeklarowane wcześniej kwoty. Według ustaleń samorządowców, gminy przekażą łącznie ok. 400 000 zł, a powiat ponad 150 000 zł.

 

Decyzja podyktowana jest zapobieganiem i minimalizowaniem ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jak podkreśla dyrektor szpitala Justyna Jaskulska, gostyński szpital spełnia wszelkie obowiązujące normy i posiada potrzebny sprzęt. Jednak w sytuacji rozprzestrzeniania się wirusa niezbędne będzie zapewnienie dodatkowej pomocy pacjentom. W ramach zakupu do gostyńskiego szpitala trafią respiratory, kardiomonitory, urządzenie do pomiaru rzutu serca, ssaki próżniowe, a także środki ochrony osobistej dla personelu szpitala.

 

 

 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl