iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejna edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/ZSO w Gostyniu

10 czerwca w auli gostyńskiego liceum spotkali się uczniowie, by wziąć udział w kolejnej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych. 

W tym roku jury oceniało 16 uczestników w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Artyści reprezentowali następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Poniecu, Szkoła Podstawowa w Pogorzeli i Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Wszystkie piosenki wykonane zostały w języku angielskim.

Ocenie podlegały m.in. walory głosowe, poprawność językowa, interpretacja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu występów wszystkich uczestników konkursu jury w składzie: Justyna Juskowiak – nauczyciel śpiewu - członek Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych, Michalina Rogasik – nauczyciel języka angielskiego w ZSO w Gostyniu oraz Małgorzata Czajka-Woch – koordynator festiwalu oraz nauczyciel języka niemieckiego w ZSO w Gostyniu przyznało:

w kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce Cezaremu Nowickiemu ze Szkoły Podstawowej w Daleszynie,
  • II miejsce Lenie Robakowskiej ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli,
  • III miejsce Danucie Czesiak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu,

w kategorii szkół ponadpodstawowych:

  • I miejsce oraz Grand Prix tegorocznego festiwalu: Patrycji Klameckiej – ZSO w Gostyniu,
  • II miejsce: Michalinie Kawczyńskiej- ZSOiZ w Krobi,
  • III miejsce: Adamowi Jarusowi – ZSO w Gostyniu.

Impreza odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Upominki dla każdego uczestnika przekazało także Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

Źródło: powiat.gostyn.pl/ZSO w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę