iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plOkna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Gmina Krobia

Kolejna inwestycja drogowa w gminie

2021-11-25 09:05:17

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia
Dzięki dobrej współpracy Powiatu Gostyńskiego oraz krobskiego samorządu zrealizowano kolejną inwestycję drogową na terenie gminy Krobia.

Tym razem przebudowano odcinek drogi powiatowej w Wymysłowie. W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię asfaltową na odcinku 300 mb, odwodnienie drogi, zamontowano wpusty uliczne oraz umocniono pobocze destruktem asfaltowym. Wartość robót wykonanych przez Przedsiębiorstwo Drogowe ”DROGBUD”- Gostyń Sp. z o. o wyniosła 192 183,45 zł. Dokonany odbiór zadania nie kończy jednak tegorocznej współpracy samorządów. Obecnie realizowana jest bowiem, przez tego samego wykonawcę, przebudowa drogi powiatowej w Rogowie. W jej zakres wchodzi wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości ok. 1,1 km i szerokości 5,5 m, a także umocnienie pobocza destruktem asfaltowym, odwodnienie jezdni oraz wykonanie zjazdów na posesje i chodnika. Należy również zaznaczyć, że samorządy powiatowy i gminny przygotowują się do wspólnej realizacji zadań w kolejnych latach. Pierwszym etapem inwestycji jest opracowanie dokumentacji projektowych na przebudowę drogi w Sułkowicach (w kierunku Ludwinowa) oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Adama Mickiewicza w Krobi (na odcinku od obwodnicy do Chumiętek). Przypomnijmy, że w przypadku współpracy z powiatem gostyńskim koszty działań inwestycyjnych, obejmujących infrastrukturę drogową, ponoszone co do zasady przez Gminę Krobia w 50%.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: Facebook/Gmina KrobiaZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji! FACEBOOK igostyn.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl