iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Bezpieczeństwo

Kolejni seniorzy oszukani! Policja apeluje o rozsądek

2020-08-24 13:08:00

W ostatnim czasie oszuści działający metodą „na wypadek, na policjanta” znowu się uaktywnili na terenie Wielkopolski.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców po raz kolejny policja przypomina i przedstawia porady, szczególnie dla seniorów. Pamiętajmy, oszuści potrafią wprowadzić w błąd, grając na emocjach seniorów, chęci pomocy rodzinie, a wszystko zawsze dzieje się pod presją czasu.

 

Na terenie powiatu pilskiego doszło do oszustwa metodą „na wypadek, na policjanta”. Starsze małżeństwo odebrało telefon od rzekomego funkcjonariusza policji. Policjant oznajmił, że ich synowa spowodowała śmiertelny wypadek i aby jej pomóc muszą wpłacić kaucję.  64-letnia kobieta i jej 69–letni mąż bez sprawdzenia tej informacji przekazali nieznanemu mężczyźnie 200 tysięcy złotych, tracąc przy tym cały dorobek swojego życia.

 

Policja przypomina co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

Przede wszystkim, gdy otrzymamy taki telefon powinniśmy zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom bez względu na to jakie historie będą nam opowiadać.

  • Skontaktujmy się z naszymi bliskimi czy taka sytuacja miała miejsce, ale nie pod numer, który podaje nam fałszywy wnuczek, czy policjant, ale ten, który mamy do niego zapisany od wielu lat.

  • Przed telefonem na policję zawsze DOKŁADNIE rozłączmy poprzednie połączenie.

  • Kolejną stosowaną przez przestępców metodą jest ta ,,na policjanta”. Oszuści podając się za funkcjonariuszy różnych służb mundurowych pod pretekstem prowadzenia np. akcji przeciwko oszustom proszą nas o przelanie gotówki. Argumentują to tym, że wtedy pieniądze będą bezpieczne.

  • Pamiętajmy, że żaden policjant nie ma prawa żądać od nas jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli to robi, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić policję. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

 

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: KPP PleszewW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl