iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Kolejny defibrylator AED na terenie gminy

Zdjęcie: krobia.pl

Na frontowej ścianie budynku administracyjno-mieszkalnego na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi zamontowany został, kolejny już na terenie gminy Krobia, automatyczny, zewnętrzny defibrylator (AED).

AED jest wysoko zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które wykorzystywane jest w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie służy do wykonywania defibrylacji, czyli zabiegu przywracającego rytm pracy serca, a jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. AED samo wydaje bowiem polecenia - komunikaty głosowe, które należy powielić. Defibrylatora używa się w momencie, kiedy poszkodowany jest nieprzytomny i wykazuje oznaki nagłego zatrzymania krążenia, co oznacza, że niewyczuwalny jest oddech. Dzięki impulsom elektrycznym, które w razie potrzeby defibrylator prześle przez ciało poszkodowanego za pomocą przyklejanych na klatkę piersiową elektrod, istnieje szansa, że uda się przywrócić mu prawidłową pracę serca jeszcze przed przyjazdem pogotowia.

 

Zakupione przez Gminę Krobia urządzenie firmy Lifepack posiada również wbudowany tryb pediatryczny, który po włączeniu przycisku umożliwia przeprowadzenie defibrylacji także u dzieci powyżej 1 roku życia, bez konieczności stosowania specjalnych elektrod. Dodajmy, że nowy nabytek jest już 17-tym tego rodzaju urządzeniem, które znaleźć można m.in. w przestrzeni publicznej na terenie gminy. 

 

Prócz Wyspy Kasztelańskiej AED znajdują się również w budynkach krobskiego ratusza, kina "Szarotka", Centrum Biblioteczno-Kulturalnego KROB_KULT (ul.Sportowa 1), Krobskiego Centrum Usług Społecznych (dawna gazownia), a także w świetlicach w Starej Krobi, Bukownicy, Wymysłowie, Potarzycy, Przyborowie, Rogowie, Posadowie i Domachowie. AED znajdują się ponadto na wyposażeniu jednostek OSP Krobia, Pudliszki i Gogolewo.

 

Urządzenie, które zamontowane zostało na Wyspie Kasztelańskiej znajduje się w specjalnej kasecie zewnętrznej, zaopatrzonej w system chłodzenia i ogrzewania, a także w alarm świetlny i dźwiękowy sygnalizujący otwarcie kasety. Na koniec przypomnijmy, że AED jest urządzeniem, które może uratować życie dlatego apelujemy o to, by nie stało się ono przedmiotem zabawy czy wandalizmu.

Źródło: krobia.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę