iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Kolejny sprzęt z WOŚP trafił do gostyńskiego szpitala

Zdjęcie: www.powiat.gostyn.pl/PCPR w Gostyniu
Kolejne urządzenia od fundacji WOŚP trafiły do szpitala w Gostyniu. Sprzęt pomoże ratować zdrowie i życie małych pacjentów.

Pod koniec ubiegłego roku, w grudniu do gostyńskiego szpitala trafiły trzy nowoczesne urządzenia o wartości ponad 250 tys. zł.

 

Do gostyńskiego szpitala trafiły:

 

  • kompaktowy, lekki, multidyscyplinarny ultrasonograf USG Samsung HS40 z głowicami do diagnostyki noworodków i dzieci; wykorzystuje on zaawansowane technologie, wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium; zaawansowane technologie przetwarzania i wizualizacji obrazu zapewniają skuteczną i efektywną diagnostykę pacjenta, co pozwala na podejmowanie niezwykle precyzyjnych decyzji klinicznych; sprzęt może też pracować z dorosłymi pacjentami;
  • dwa stanowiska do resuscytacji noworodków Resuscitaire; urządzenia te dzięki efektywnej terapii cieplnej oraz zestawie wbudowanych urządzeń resuscytacyjnych tworzą ergonomiczne stanowisko oceny poporodowej oraz resuscytacji noworodka.

 

W komplecie z przekazanym sprzętem znalazły się jeszcze bezpłatne wyjazdowe specjalistyczne szkolenia WOŚP dla lekarzy ratujących życie i zdrowie dzieci. 

 

Warto przypomnieć, że przez 27 lat grania Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie corocznie przekazuje gostyńskiemu szpitalowi sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków oraz wspierający osoby starsze. Wartość pozyskanych ponad 60 zestawów sprzętu medycznego to już ponad milion dwieście tysięcy zł! Korzystają z nich w SPZOZ: Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej, Oddział Noworodków, Dział Pomocy Doraźnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

 

Kolejne miliony to środki na realizację bezpłatnych programów medycznych, z których korzystają mieszkańcy powiatu gostyńskiego, głównie dzieci. 

 

 

 

Źródło: www.powiat.gostyn.pl/PCPR w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę