iGostyn.pl reklamy
Rekrutacja 2024

Kołłątaj - przyszłość w nauce, nauka w przyszłości!

I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie to szkoła oferująca możliwość kształcenia ogólnego w zakresie przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Od wielu lat zaprasza w swoje progi osoby pragnące rozwinąć pasje, zdobyć wiedzę niezbędną do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych, w szkołach policealnych.

Świadectwem wysokiego poziomu nauczania jest uzyskanie 30. miejsca wśród liceów ogólnokształcących Wielkopolski w rankingu Perspektywy 2024 i kolejny raz zdobycie tytułu „Srebrnej Szkoły 2024”. Uczniowie placówki uczestniczą w zajęciach akademickich, konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.

W „Kołłątaju” można rozwinąć swoje marzenia o karierze dziennikarza, filmowca, wolontariusza, chemika, sportowca czy turysty. Liceum od lat nieustannie współtworzy historię miasta, powiatu, regionu. Wielu absolwentów osiągnęło swe życiowe sukcesy dzięki pracowitości, zdolnościom i kompetencjom.

 

DRZWI OTWARTE

12 kwietnia 2024 r., godz. 15:00

 

OFERTA EDUKACYJNA

 

Klasa A1 - przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: język polski, historia, język angielski

Klasa dla osób zainteresowanych szeroko rozumianą humanistyką. Sprzyja rozwijaniu pasji artystycznych, literackich, historycznych na takich kierunkach jak: dziennikarstwo, kulturoznawstwo, filozofia, prawo, politologia, socjologia, nauki polityczne, pedagogika, administracja, europeistyka.

 

Klasa A2 - przedmioty nauczane na poziomie rozszerzonym: język polski, biologia, język angielski

Klasa przeznaczona dla osób zainteresowanych językami: ojczystym i obcym a jednocześnie myślących o kierunkach przyrodniczych. Daje szansę wielokierunkowego rozwoju, uczestnictwa w projektach interdyscyplinarnych z zakresu przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych. Jest to oferta edukacyjna przede wszystkim dla osób wszechstronnych lub niezdecydowanych, lubiących różnorodne wyzwania naukowe, myślących o studiowaniu kierunków psychologicznych, lingwistycznych, pedagogicznych i humanistycznych.

 

Klasa B1 - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia i chemia

Klasa dla osób, które pragną znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące tajemnic świata przyrody. Ciekawe i nowoczesne metody nauczania, wycieczki tematyczne służą rozwijaniu umiejętności obserwacji, rozumieniu zależności istniejących w środowisku przyrodniczym i praw nimi rządzących. Profil przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m.in. na: medycynie, stomatologii, farmacji, fizjoterapii, biotechnologii, kosmetologii, ochronie środowiska, pielęgniarstwie i ratownictwie medycznym.

Poza tradycyjnymi lekcjami uczniowie będą mogli rozwijać swoją pasję na zajęciach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Klasa objęta jest patronem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

Klasa B2 - przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski

Klasa dla osób zainteresowanych nie tylko wzorami matematycznymi i językami obcymi ale i tajemnicami świata, podróżami. Przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach takich jak: ekonomia, logistyka, elektronika, architektura obrazu, zarządzanie i inżynieria produkcji, odnawialne źródła energii, turystyka i rekreacja, geodezja i kartografia, geologia czy geografia.

 

I liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie

ul. Kołłątaja 1, 63-700 Krotoszyn

tel. 62 725 36 49

e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl

www.liceumkollataj.edu.pl

 

Źródło: Artykuł Sponsorowanypasek reklamaCzytaj również


BRANŻOWA SZKOŁA

LICEUM KOŁŁĄTAJ

ZSTE OSTRÓW

WSPS JAROCIN

ZSP KOŹMIN
zamów reklamę