iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kultura

Komiks i gry historyczne w gostyńskiej bibliotece

2019-07-12 14:07:00

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu ruszył projekt "Poznaj zapomnianych". W jego ramach powstaje komiks o postaci związanej z historią Gostynia, działa też pracownia historyczno - fabularna, która skupia się na grach historycznych.

Po czerwcowej rekrutacji, ruszyły warsztatowe spotkania w ramach gostyńskiego projektu historycznego „Poznaj zapomnianych”. 
 
 
W ramach projektu działają dwie pracownie: komiksu historycznego i historyczno-fabularna. Od początku lipca odbyło się już kilka spotkań warsztatowych. 
 
 
 
Spotkania pracowni komiksu historycznego „Narysuj Długoraja” skupiają rysowników i scenarzystów, którzy wspólnie pracują nad stworzeniem pierwszego gostyńskiego komiksu historycznego o dziejach i życiu Wojciecha Długoraja (tytułowego „zapomnianego”, gostyńskiego lutnisty i szpiega). Uczestnicy stworzyli scenariusz komiksowy i wzięli udział w warsztatach z komiksu historycznego z Arturem Hejną.
 
 
 
Historyczne gry narracyjno-fabularne, osadzone w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, są motywem przewodnim pracowni historyczno-fabularnej. Dotychczas odbyły się dwie sesje takich spotkań. W trakcie spotkań gracze wcielają się w postacie szlachciców, poznają czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów i spotykają na swojej drodze postaci historyczne, takie, jak: król Stefan Batory, Jan Zamojski, Samuel Zborowski, a także postacie związane z ziemią gostyńską – Sebastiana Grabowieckiego, Wojciecha Długoraja i Kaspra Miaskowskiego.
 
 
Pracownie mają za zadanie popularyzować lokalne postacie historyczne, upowszechniać w przystępny sposób wiedzę o społeczeństwie, tradycjach i polityce I RP. Dodatkowo pracownia ma na celu promować wartości patriotyczne. Dzięki projektowi jego uczestnicy w nowoczesny sposób poznają historię Polski. Projekt działa od czerwca do listopada 2019 r .  Wartość projektu wynosi 22 000 zł, z czego dotacja to 19 000 zł (tj. 86,36% całej kwoty).
 
 
Realizatorem projektu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.
 
 
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl