iGostyn.pl reklamy
Kultura

Komiks i gry historyczne w gostyńskiej bibliotece

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu ruszył projekt "Poznaj zapomnianych". W jego ramach powstaje komiks o postaci związanej z historią Gostynia, działa też pracownia historyczno - fabularna, która skupia się na grach historycznych.
Po czerwcowej rekrutacji, ruszyły warsztatowe spotkania w ramach gostyńskiego projektu historycznego „Poznaj zapomnianych”. 
 
 
W ramach projektu działają dwie pracownie: komiksu historycznego i historyczno-fabularna. Od początku lipca odbyło się już kilka spotkań warsztatowych. 
 
 
 
Spotkania pracowni komiksu historycznego „Narysuj Długoraja” skupiają rysowników i scenarzystów, którzy wspólnie pracują nad stworzeniem pierwszego gostyńskiego komiksu historycznego o dziejach i życiu Wojciecha Długoraja (tytułowego „zapomnianego”, gostyńskiego lutnisty i szpiega). Uczestnicy stworzyli scenariusz komiksowy i wzięli udział w warsztatach z komiksu historycznego z Arturem Hejną.
 
 
 
Historyczne gry narracyjno-fabularne, osadzone w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, są motywem przewodnim pracowni historyczno-fabularnej. Dotychczas odbyły się dwie sesje takich spotkań. W trakcie spotkań gracze wcielają się w postacie szlachciców, poznają czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów i spotykają na swojej drodze postaci historyczne, takie, jak: król Stefan Batory, Jan Zamojski, Samuel Zborowski, a także postacie związane z ziemią gostyńską – Sebastiana Grabowieckiego, Wojciecha Długoraja i Kaspra Miaskowskiego.
 
 
Pracownie mają za zadanie popularyzować lokalne postacie historyczne, upowszechniać w przystępny sposób wiedzę o społeczeństwie, tradycjach i polityce I RP. Dodatkowo pracownia ma na celu promować wartości patriotyczne. Dzięki projektowi jego uczestnicy w nowoczesny sposób poznają historię Polski. Projekt działa od czerwca do listopada 2019 r .  Wartość projektu wynosi 22 000 zł, z czego dotacja to 19 000 zł (tj. 86,36% całej kwoty).
 
 
Realizatorem projektu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.
 
 
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę