iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Kompleksowy remont gostyńskiej „Piątki”

Zdjęcie: gostyn.pl

Trwa kompleksowy remont w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Na tę inwestycję samorząd pozyskał ponad 4,5 mln zł rządowego dofinansowania. Efekty kilkumiesięcznych prac w „Piątce” już widać, choćby na kolorowej elewacji szkoły.

Remont i rozbudowa w gostyńskiej „Piątce” rozpoczęła się w wakacje zeszłego roku i powinna zakończyć się z początkiem nowego roku szkolnego 2023/2024. Prace wykonuje firma Raf-Mal. Wybudowano szyb windowy z windą, która już służy uczniom i pracownikom szkoły. Zakończył się remont toalet, które teraz przygotowane są dla osób ze specjalnymi potrzebami, odmalowano też część klas lekcyjnych i korytarzy. Od kilku dni zmienia się także elewacja budynku. Wymieniono większość okien na nowe energooszczędne, docieplono budynek, a na nowej elewacji pojawiły się kolorowe elementy, dzięki którym elewacja nabrała radosnego charakteru i przyciąga wzrok.

Równolegle do trwającego remontu, w szkole odbywają się zajęcia lekcyjne. Mimo chwilowych utrudnień uczniowie już od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z kompleksowo wyremontowanej szkoły, doposażonej również w nowe pomoce dydaktyczne takie jak tablice multimedialne; szkoły gotowej na wyzwania edukacyjne XXI wieku.

Przypomnijmy, że pięć lat temu, dzięki unijnemu wsparciu, lifting przeszła gostyńska „Jedynka”. Wybudowano nowe skrzydło szkoły, która zyskała sześć klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i szatnie. Budynek został wyposażony również w udogodnienia dla niepełnosprawnych, czyli windy i podjazdy.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę