iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Komputery dla szkół i instytucji

Powiat Gostyński otrzymał prawie 220 000 zł w ramach konkursu grantowego ,,Cyfrowy Powiat”. Środki te przeznaczone zostały na zakup sprzętu komputerowego dla Starostwa Powiatowego. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych i specjalnej, dla których organem prowadzącym jest powiat gostyński. Sprzęt został przekazany 26 października 2023 r.

Celem projektu było wsparcie rozwoju cyfrowego jednostek. Dzięki wsparciu z Ministerstwa Cyfryzacji do Starostwa Powiatowego w Gostyniu zakupiono 7 komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem, dwa laptopy, system do automatyzacji kopii zapasowych z licencją na 3 lata, licencję na rdzenie procesora MS SQL serwer. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gostyniu otrzyma serwer + Widows Serwer 2022, punkt dostępowy Accespoint oraz urządzenie klasy UTM z aktualizacją na 3 lata.

Nowy sprzęt posłuży pracownikom urzędu i usprawni bezpośrednią obsługę klientów.

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu otrzyma cztery komputery stacjonarne wraz z monitorami i klawiaturami, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu siedem zestawów laptopów wraz z oprogramowaniem, a  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu wizualizer, 2 projektory multimedialne oraz 6 laptopów wraz z oprogramowaniem. Ponadto do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi przekazana zostanie drukarka 3D, komputer stacjonarny wraz z monitorem, dwa laptopy z oprogramowaniem. Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu doposażony zostanie w dwa komputery stacjonarne, i dwa laptopy z oprogramowaniem.

Wartość zakupionego sprzętu do 219 419,14 zł. Powiat Gostyński otrzymał 100% dofinansowania w ramach konkursu grantowego ,,Cyfrowy Powiat”,  Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2022
pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę