iGostyn.pl reklamy
Koronawirus

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Poniżej publikujemy treść komunikatu Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego w związku z ogniskiem koronawirusa powstałym w Domu Pomocy Społecznej w Rogowie.

Do tej pory w DPS przebadano 140 osób. Na godzinę 12.00 10 września 2020 roku odnotowano 51 wyników negatywnych, z tego 28 pracowników i 33 mieszkanki. Wyniki pozytywne to 33 osoby, w tym 5 pracowników i 28 mieszkanek. Pozostałe osoby czekają na wyniki testu.

 

Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego podjął następujące działania:

 

Do Domu Pomocy Społecznej w Rogowie dostarczany jest na bieżąco sprzęt ochrony osobistej w postaci maseczek, płynów dezynfekujących oraz kombinezonów.

 

Od dziś posiłki dla pensjonariuszy dostarczane są w formie cateringu z zewnątrz.

 

Obecnie na bieżąco, po otrzymaniu wyniku pensjonariuszy, mieszkańcy kierowani są do dwóch stref – jednej dla tych z wynikiem dodatnim, drugiej ujemnym.

 

Na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja wszystkich pomieszczeń, a dodatkowo przeprowadzone zostanie ozonowanie.

 

Powiat gostyński podejmuje także działania zmierzające do zapewnienia obsady kadrowej umożliwiającej dalsze funkcjonowanie DPS.

 

Dyrektorzy pozostałych domów pomocy społecznej na terenie powiatu gostyńskiego zobowiązani zostali do ograniczenia do niezbędnego minimum kontaktów zewnętrznych, tj. ograniczenie odwiedzin i wyjazdów poza DPS.

 

Ponadto w Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie ponownie wprowadzono 10-dniowy system pracy rotacyjnej z zakwaterowaniem pracowników na terenie placówki.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę