iGostyn.pl reklamy
Wypadki

Koń doprowadził do wypadku z oplem, wcześniej zwierzę zderzyło się z motocyklistką

Zdjęcie: Facebook/OSP Pogorzela/PSP Gostyń/kpt. Wybierała W.
W sobotę ok. godz. 22.00 policjanci zostali zawiadomieni o koniu biegającym po Pogorzeli. Zanim dotarli na miejsce zwierzę zderzyło się z motocyklistką, która na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wkrótce doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem konia. Tym razem na trasie Elżbietków - Bielawy Pogorzelskie zderzył się z pojazdem marki Opel Astra.

Zwierzę nie przeżyło wypadku. Na miejscu reanimowano kierowcę. Konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Gostyń i OSP Pogorzela.

 

- Po dojeździe zastępów, okazało się, że samochodem podróżowały 3 osoby. Dwie z nich opuściły pojazd samodzielnie, natomiast trzecia osoba jest nieprzytomna i jest uwięziona w pojeździe. Druhowie OSP Pogorzela przystąpili do wykonania dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych i ewakuacji poszkodowanego. Następnie rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Po dojeździe na miejsce zastępów JRG, kontynuowano RKO z użyciem defibrylatora AED. Po ok. 15-20 min prowadzonych czynności, parametry życiowe kierowcy pojazdu powróciły. Poszkodowanego przekazano załodze ZRM. Następnie podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najciężej poszkodowana osoba została zabrana do szpitala we Wrocławiu, natomiast drugą osobę przetransportowano do szpitala w Gostyniu - informuje kpt. M. Nyczka z KP PSP Gostyń.

 

Policjanci odnaleźli właściciela konia. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile. Sprawą zajęła się prokuratura.

Źródło: KP PSP Gostyń/kpt. Nyczka M.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę