iGostyn.pl reklamy
Z policji

Kot uwięziony w łapicy, konieczna była amputacja łapy

Zdjęcie: KPP Gostyń

10 kwietnia do KPP Gostyń zgłosił się mieszkaniec Przyborowa w powiecie gostyńskim, który zawiadomił o znęcaniu się nad jego kotem. Mężczyzna znalazł swoje zwierzę na posesji sąsiada, gdzie kot zakleszczony był w łapicę.

W dniu 10 kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zgłosił się mieszkaniec miejscowości Przyborowo. Mężczyzna złożył zawiadomienie w sprawie zdarzenia, które miało miejsce dzień wcześniej. Z zawiadomienia wynikało, że w dniu 9 kwietnia w godzinach popołudniowych zgłaszającemu zaginał kot rasy europejskiej. Mężczyzna nie mógł znaleźć kota na terenie swojej posesji. W godzinach wieczornych mężczyzna udał się na poszukiwania kota w rejon sąsiednich posesji. Jego poszukiwania okazały się skuteczne, gdyż na terenie sąsiadującej posesji znalazł swojego kota uwięzionego w „łapicę”. Mężczyzna poinformował, że ogromna metalowa łapica dodatkowo przymocowana była drutem do ziemi i zasłonięta blachą od strony ulicy, tak aby nikt nie widział, że jakiekolwiek zwierzę się w nią złapało. Zgłaszający niezwłocznie uwolnił swoje zwierzę i udał się do domu. Z racji później godziny dopiero następnego dnia udał się do lecznicy dla zwierząt, gdzie weterynarz z uwagi na obrażenia łapy kota musiał dokonać jej amputacji. Zgłaszający nadmienił również, że już wcześniej należące do niego koty znikały bez śladu, jednak nigdy nie trafił na sytuację jaka miała miejsce 9 kwietnia. 10 kwietnia gostyńscy kryminalni udali się na teren posesji, gdzie znaleziony został zakleszczony kot. Na miejscu zastali oni 84-letniego właściciela zabudowań. Mężczyzna nie przyznał się do wykorzystywania łapicy do znęcania się nad zwierzętami.

W wyżej wymienionej sprawie trwa postępowanie przygotowawcze. Zgodnie z art. 35 ust.1a Ustawy o Ochronie Zwierząt sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Gostyń
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę