iGostyn.pl reklamy
Z policji

Kradł stalowe elementy i wywoził na złom. Firma straciła blisko 20 tys. zł

34-latek z powiatu gostyńskiego wynosił z firmy, w której pracował. elementy konstrukcyjne. Następnie sprzedawał je w skupie złomu. 

W dniu 22 marca 2022 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który okradał swojego pracodawcę wywożąc z terenu firmy elementy konstrukcyjne. Jak się okazało sprawca w okresie od stycznia 2020 roku do marca 2022 roku kilkukrotnie bez zgody i wiedzy zarządu firmy kradł elementy metalowe, stalowe, miedziane oraz mosiężne narzędzia produkcyjne. Działania tego człowieka były na tyle zuchwałe, że skradzione przedmioty zabierał on z wnętrza hal produkcyjnych oraz ogrodzonego terenu firmy.

 

Właściciele firmy zorientowali się, że na terenie zakładu zaczyna brakować elementów konstrukcyjnych. Jak się okazało mężczyzna skradzione przedmioty sprzedawał na złomowisku nieopodal Gostynia. Przedstawiciele pokrzywdzonej firmy rozpoznali stalowe płyty, gdyż miały one numery identyfikacyjne narzędzia produkcyjnego z którego pochodziły.

 

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu ustalili, iż mężczyzna okradł swoją firmę na łączną kwotę 19 632 zł. Policjanci zatrzymali 34 letniego pracownika tej firmy, któremu przedstawiono zarzuty kradzieży wymienionych elementów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów tłumacząc się, że nie wiedział o zakazie wywożenia elementów „złomu” i sprzedawania ich na własną rękę.

 

Za przestępstwo z art. 278§1 KK mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę