iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Krok przed podpisaniem umowy na obwodnicę Gostynia!

Zdjęcie: GDDKiA
- Pozytywnym wynikiem zakończyła się kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, która dotyczyła przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12 (DK12). Po przedłożeniu przez wykonawcę gwarancji podpiszemy umowę na realizację tej inwestycji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W kwietniu tego roku wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Gostynia w ciągu DK12. Złożyło ją konsorcjum firm Mirbud (lider) i Kobylarnia (partner). Prace wycenione zostały na 246,8 mln zł. Obwodnica Gostynia o długości 17 km, będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj, w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.  

  

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu budowlanego w oparciu o wykonaną koncepcję programową, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i wybudowanie obwodnicy. Prace powinny zostać zrealizowane w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.  Planowane zakończenie prac to I kwartał 2025 r. 

 

W ramach budowy obwodnicy Gostynia powstanie nowy odcinek drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości 17 km i przekroju jedna jezdnia po jednym pasie ruchu w każdą stronę oraz odcinkowo jeden kierunek poszerzony o drugi pas. 

Źródło: GDDKiATworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę