iGostyn.pl reklamy
Z policji

Księgowa przywłaszczyła pieniądze firmy

33-letnia kobieta, księgowa jednego z przedsiębiorstw handlowo-usługowych, przywłaszczyła pieniądze firmy, w której była zatrudniona. Wykonywała przelewy z rachunku firmowego na swój rachunek bankowy. Proceder trwał ponad dwa lata. Kobieta przywłaszczyła łącznie blisko 170 tysięcy złotych. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z gostyńskiej jednostki policji prowadzą dochodzenie przeciwko 33-letniej mieszkance powiatu kościańskiego. Kobieta była zatrudniona jako księgowa w jednym z przedsiębiorstw handlowo-usługowych na terenie powiatu gostyńskiego. W firmie pracowała od stycznia 2021 roku. Jak wynika z ustaleń policjantów, od czerwca 2021 roku do stycznia 2024 roku okradała swojego pracodawcę. Kobieta była uprawniona do wykonywania przelewów z rachunku firmowego. Wykorzystała zaufanie pracodawcy i dokonywała przelewów na swój rachunek bankowy opisując je tytułem nieistniejących faktur. Najniższa kwota przelewu wynosiła ponad 6000 złotych, a najwyższa blisko 9000 złotych.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację finansową firmy i w toku dochodzenia wykazali, że na prywatny rachunek księgowa wyprowadziła blisko 170 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów przywłaszczenia mienia. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę