iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Kto wystąpi podczas tegorocznych dożynek powiatowych?

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami podano plany na tegoroczne dożynki powiatowe. Będzie smacznie, rodzinnie i rockowo-popowo. Dożynki powiatowe na Świętej Górze tradycyjnie odbędą się 15 sierpnia. Wśród atrakcji: znane wszystkim dzieciom postaci z Krainy Bajek, niezawodny duet clownów Ruphert i Rico a także iluzjonista Magik Mitoraj. Najmłodsi będą mogli się także wykąpać w prawdziwej pianie. Ponadto promowane będą ,,Dobre Smaki Powiatu” i lokalni producenci. Na scenie dużo dobrej muzyki. W tym roku będzie popowo-rockowo. Zaplanowano koncerty zespołów exMaanam oraz Pectus.

Dożynki powiatowe na Świętej Górze to połączenie tradycji z dobrą zabawą dla całych rodzin. Wydarzenie, jak co roku rozpocznie msza polowa, a po niej wspólne dzielenie się chlebem, odśpiewanie wieńca oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Na placu kultowym zaprezentują się ponadto lokalni producenci i koła gospodyń wiejskich. Wszystko w myśl zasady, by promować ,,Dobre Smaki Powiatu”, a więc smaczne i charakterystyczne dla powiatu produkty. Będzie można ich też spróbować podczas wspólnego gotowania z kucharzem.

W programie przygotowano również mnóstwo atrakcji dla dzieci: niezawodny duet clownów Ruphert i Rico, zamki dmuchane, animacje i zabawy. W tym roku pojawi się także parada bajkowych postaci. Tym razem wyjątkowa, bo świętować będziemy 95. Urodziny Myszki Mickey. Po raz pierwszy w świat iluzji wprowadzi nas Magik Mitoraj. Zapraszamy także na kąpiel w prawdziwej pianie. To będzie prawdziwy ,,Piana Day!”.

Na scenie prawdziwie popowo-rockowa uczta. Na początek koncert zespołu exManaam. Skład kapeli to połączenie członków legendarnej grupy Maanam z nowymi muzykami. Wokalistką zespołu jest charyzmatyczna Katarzyna Leszko. Widzowie usłyszą największe hity zespołu na nowych aranżacjach i wykonaniach.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek będzie natomiast Pectus. Hity zespołu grane są w największych stacjach radiowych. Zespół tworzy czterech braci. Liderem kapeli jest Tomasz Szczepanik. Na scenie wybrzmią takie utwory jak: ,,Barcelona”, ,,Jeden moment” czy ,,To, co chciałbym Ci dać”.

Organizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski, Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach, Oratorium Świętego Filipa Neri na Świętej Górze oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko i Fabryka Event.


 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę