iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Ciekawostki

Kursant na prawo jazdy też może otrzymać mandat!

2019-07-04 13:07:00

Zdjęcie: Archiwum
Bardzo wielu kursantów nauki jazdy w obecności instruktora czuje się bardzo pewnie i bezkarnie. Powołując się na niewiedzę myślą, iż mogą naruszać przepisy. Mało kto jednak wie, że taka praktyka może słono kosztować. Przypominamy, że kursant nauki jazdy nie jest bezkarny...

Samochodów wciąż przybywa. Kursy prawa jazdy odbywają już nie tylko młode osoby, chcące spełnić swoje marzenie za kółko wsiadają również osoby starsze. Po zdaniu teoretycznej części kursu, praktykant sprawdza swoje siły za kierownicą. Wielu z nich czuje się bezkarnie, ponieważ wie, że tuż obok niego siedzi doświadczony instruktor, który w razie zagrożenia zatrzyma samochód lub pomoże wyjść z niebezpiecznej sytuacji na drodze.

 

W trakcie praktyki, ale po teorii

Mało kto jednak wie, że początkujący kierowca wyjeżdżając na drogę musi liczyć się z takimi samymi konsekwencjami, jak doświadczony kierowca. Mandat karny może zostać nałożony nie tylko na osobę, która prawo jazdy już ma, ale także na osobę, która dopiero zaczyna swoją przygodę. W świetle prawa kierowcą jest osoba, która spełniła wymagania wiekowe, jest sprawna pod względem psychicznym, jak i fizycznym, ale także odbywa szkolenie przygotowujące do otrzymania uprawnień. Mówiąc kolokwialnie, kursant za wykroczenie może otrzymać mandat karny, ponieważ w świetle prawa w teoretyczny sposób jest przygotowany do jazdy, ponieważ z założenia wynika, że kursant nie może zostać dopuszczony do ruchu drogowego, zanim nie opanuje zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Jeśli kursant dopuści się rażącego błędu może otrzymać mandat. Karę może ponieść nie tylko kursant, ale również instruktor, w zależności od tego, kto ponosi winę.

 

Odpowiedzialność za błędy

Kursant nie tylko odpowiada za błędy typu przekroczenie prędkości. Może też odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego. Jeśli z powodu drogowego zdarzenia ucierpi inna osoba, może on podlegać karze pozbawiania wolności do lat trzech. Jeśli jednak mowa o śmierci, wówczas mogą na nim ciążyć kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Uważajmy zatem na drogach i pamiętajmy, że nawet instruktor nas nie chroni!

 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl