iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Lotnicze zabiegi w lasach w najbliższym czasie

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Nadleśnictwo Piaski informuje, że nastąpiła zmiana pól zabiegowych planowanych działań ratowniczych ograniczania liczebności szkodników pierwotnych drzewostanów dębowych. 

Aktualnie lotniczy zabieg wielkoobszarowy planowany jest w terminie od 20 maja 2024 roku do 5 czerwca 2024 roku (w zależności od warunków pogodowych), na obszarach leśnych będących w zarządzie Nadleśnictwa Piaski położonych na terenie Starostwa Powiatowego w Gostyniu gmina Borek Wielkopolski oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie gmina Koźmin Wielkopolski.

Zabieg lotniczy wykonywany będzie przy użyciu preparatu biologicznego FORAY 76B w dawce 3 l/ha (zezwolenie MRiRW nr R – 39/2014 r. z dnia 28.03.2014r., ostatnio zmienione decyzją MRiRW nr R – 233/2022d z dnia 28.03.2022 r), w celu zwalczania gąsienic kuprówki rudnicy.

Zgodnie z kartą charakterystyki preparatu (w załączeniu) środek FORAY 76B jest mikrobiologicznym środkiem owadobójczym zwolnionym z karencji.

Okres od zastosowania środków do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta (okres prewencji): Nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Tereny objęte zabiegiem lotniczym zostaną w lesie oznakowane poprzez umieszczenie przy drogach wjazdowych tablic ostrzegawczych oraz zostanie wprowadzony okresowy zakaz wstępu do lasu.

Zabiegi ratownicze zostaną przeprowadzone na terenie Leśnictwa Międzyborze – pole zabiegowe nr 1 na powierzchni 30,48 ha, pole zabiegowe nr 2 na powierzchni 83,75 ha i pole zabiegowe nr 3 na powierzchni 171,34 ha zgodnie z załączonymi mapami.

Mapa terenu: MAPY

Karta charakterystyki preparatu

Źródło: powiat.gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę