iGostyn.pl reklamy
Z dróg

Majówka na drogach - ograniczenia dla ciężarówek, gdzie szukać informacji o utrudnieniach?

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa. Dla niektórych potrwa aż tydzień. W ciągu najbliższych dni spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. W tym czasie zostanie wprowadzone ograniczenie dla ciężarówek.

Prognozy na długi weekend majowy przewidują poprawę pogody. Od soboty 27 kwietnia temperatura zacznie wzrastać i aż do 5 maja w przeważającej części kraju powinna utrzymać się słoneczna aura z niewielkimi opadami deszczu. Wskazania termometrów nawet powyżej 20°C i świecące słońce nie powinny zwalniać kierowców z zachowania ostrożności. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

W okresie weekendu majowego ograniczony będzie ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce 30 kwietnia i 2 maja w godz. od 18 do 22 oraz 1 i 3 maja, w godz. od 8 do 22. 

Z kolei kierowcy, którzy wybiorą się w podróż drogami krajowymi, autostradami czy "eskami" mogą odwiedzić serwis GDDKiA, w którym znajdą m.in. informacje, jakich utrudnień oraz jakiej pogody mogą spodziewać się na trasie. Szczegóły dotyczące warunków panujących na drogach krajowych podawane są również pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKIA 19 111.

Źródło: GDDKiATworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN


Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage
zamów reklamę