iGostyn.pl reklamy
Z policji

Miał 2,9 promila alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł w sąsiednim powiecie

Mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierował pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Miał też 2,9 promila alkoholu w organizmie. Został ujęty przez policjantów. Zdarzenie miało miejsce 18 maja na terenie powiatu jarocińskiego.

Kilka minut po godzinie 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Łowęcic i Wojciechowa jedzie samochód marki Opel. Sposób w jaki kierowca poruszał się po drodze mógł wskazywać na to, że siedzący za kierownicą opla jest pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zauważyli wskazany pojazd w Wojciechowie, gdzie zatrzymali kierowcę do kontroli. Po otwarciu drzwi auta nie dało się nie wyczuć unoszącej się wewnątrz woni alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna, 20-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci ustalili także, że młody kierowca ma orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód, który nie jest własnością kierowcy został zabezpieczony na parkingu.
 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz w czasie obowiązywania sądowego zakazu kierowania kierowcy grozi kara do 5 lat więzienia, kolejny zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi (nawet dożywotnie) i konsekwencje finansowe. O dalszym losie mężczyzny wkrótce zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Jarocinpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę