iGostyn.pl reklamy
Z policji

Miał 3,5 promila alkoholu i sądowy zakaz. Jechał cudzym samochodem, straci więc jego równowartość

Policjanci z Borku Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej opla, którego kierujący był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy kierowca nie jest właścicielem samochodu, w tej sytuacji zostanie orzeczony przepadek równowartości pojazdu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Borku Wielkopolskiego, pełniący służbę na ul. Powstańców Wlkp., zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Na miejscu kierowcy siedział 20-letni mieszkaniec gminy Borek Wlkp. i już na pierwszy rzut oka widać było, że nie powinien decydować się na kierowanie pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 3,5 promila alkoholu w organizmie. To jeszcze nie koniec problemów 20-latka. W czasie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2029 roku. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy kierowca nie jest właścicielem samochodu, w tej sytuacji orzeczony zostanie przepadek równowartości pojazdu. Jest to pierwszy nietrzeźwy kierujący pojazdem, wobec którego gostyńscy policjanci zastosowali przepisy dotyczące konfiskaty pojazdu.

14 marca br. weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego. Zawiera ona znaczące zmiany w prawie dotyczące konfiskaty samochodu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wprowadza obligatoryjną konfiskatę samochodu w przypadku, gdy kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, przepisy przewidują konfiskatę samochodu lub jego równowartości w sytuacjach, gdy kierowca spowoduje wypadek, mając w organizmie minimum 1 promil alkoholu. Wprowadzone zmiany mają na celu zaostrzenie kar dla kierowców, którzy decydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W sytuacji, gdy pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, sąd orzeka przepadek jego równowartości.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę