iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Miał ponad 4 promile alkoholu i prowadzi busa!

W sobotę gostyńscy policjanci wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych kierowców.

Około godziny 10.30 na ul. Wrocławskiej w Gostyniu policjanci z ogniwa patrolowo–interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego mercedesem. Podczas kontroli wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 25-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego miał w organizmie prawie promil alkoholu.

 

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, został zatrzymany na ul. Zachodniej w Gostyniu. Siedzący za kierownicą peugeota boxera przejechał obok policjantów, którzy prowadzili obserwację przy ul. Leszczyńskiej i wzbudził ich podejrzenia. Mundurowi pojechali za nim. 42-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, który kierował busem miał 4,1 promila alkoholu w organizmie.

 

Kierującemu mercedesem i peugeotem zostały zatrzymane prawo jazdy. W niniejszych sprawach toczą się postępowania. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do dwóch lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywnę.

 

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przypominamy, że należy stosować się do obowiązujących przepisów i zwracać uwagę na ograniczenia prędkości. Wzmożona czujność niezbędna jest także w okolicy przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Należy także pamiętać, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat - przypominają gostyńscy mundurowi.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę