iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plOkna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

MikołajoBUS pojawi się w gminie Piaski

2020-12-01 09:17:05

Zdjęcie: Facebook/Gmina Piaski
W niedzielę, 6 grudnia na terenie gminy Piaski pojawi się bajowy MikołajoBUS.

MikołajoBUS będzie powoli przejeżdżał głównymi drogami gminy Piaski w określonych godzinach, aby każdy mógł go zobaczyć Mikołaja. 
 
Dwupiętrowy, czerwony (jak na pojazd św. Mikołaja przystało) MikołajoBUS pełen postaci bajkowych, światła i muzyki, no i z głównym bohaterem tego dnia – św. Mikołajem, nie będzie się zatrzymywał, natomiast będzie poruszał się wolno, aby każdy miał możliwość chwilowego spotkania z bajkowymi gośćmi.
 
Mieszkańcy proszeni są o pozostanie w swoich domach, na swoich posesjach lub ewentualnie w samochodach. W przypadku opadów deszczu lub śniegu, przejazd otwartego MikołajoBUSA nie będzie możliwy.
 
 
MikołajoBUS wyruszy z parkingu przy Świętej Górze św. Mikołaj, pojedzie główną drogą do Podrzecza, a następnie przez Krajewice i Ziółkowo odwiedzi dzieci w Rębowie. Przejedzie obok stawu w tej miejscowości i skieruje się w kierunku Bodzewka i dalej Bodzewa. Ciągle poruszając się głównymi drogami, dojedzie do Grabonogu. MikołajoBUS dojedzie do drogi krajowej i skręcając w prawo uda się w kierunku Piasków. Tutaj odwiedzi mieszkańców kilku ulic – skręcając na rondzie w ulicę Leśną, a dalej Poznańską, Powstańców Wielkopolskich, Grunwaldzką, Wschodnią Żwirki i Wigury dojedzie do Placu Wolności, gdzie zjedzie ulicą Kasprzaka, Zieloną do ulicy Warszawskiej. Następnie uda się na rynek, okrąży go i znów znajdzie się na ulicy Warszawskiej, z której skręci w ul. Sienkiewicza, by po chwili udać się przez ul. Dworcową i św. Marcina do Strzelec Wielkich. Dalej główna drogą minie Lipie i dojedzie do Stefanowa, skąd przejedzie do Szelejewa Drugiego (przy blokach), by następnie obok przystanku wjechać do Szelejewa Pierwszego. Tam dojeżdżając do sklepu, skręci w lewo i pojedzie w kierunku Żgalin, na rondzie skręci w nową drogę i wyjedzie przy świetlicy w Szelejewie, minie szkołę i znów znajdzie się obok sklepu, skręci w lewo - w kierunku Michałowa. Po drodze przejedzie także przez miejscowość Drogoszewo. Z Michałowa wyjedzie w Godurowie na drogę krajową i skieruje się w stronę Piasków ulicą Warszawską i skręcając ponownie na rondzie wjedzie w ulicę Drzęczewską. Dalej wjedzie do Drzęczewa Drugiego i udając się w stronę Smogorzewa, minie Drzęczewo Pierwsze. Po odwiedzeniu dzieci w Smogorzewie, wróci do Piasków ulicą Poznańską i Leśną, by wjeżdżając na ulicę Gostyńską pożegnać się z Piaskami.
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: Facebook/Gmina PiaskiZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji! FACEBOOK igostyn.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl