iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Młodzi radni pozyskali kasę

Zdjęcie: gostyn.pl
6 tys. zł dofinansowania w ramach programu „Działaj lokalnie” pozyskali radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gostyniu na realizację projektu na rzecz gostyńskich seniorów pod nazwą „Wzajemne wsparcie – sukcesem pokoleń”.

Celem programu „Wzajemne wsparcie – sukcesem pokoleń” jest zapobieganie izolacji osób starszych, integracja wielopokoleniowa, wzmocnienie poczucia własnej wartość poprzez dzielenie się własnymi doświadczeniami, pasjami, mądrością życiową. W ramach realizacji programu „Wzajemne wsparcie – sukcesem pokoleń” zrealizowane zostaną takie zadania jak:

 

  • „Głosy naszego miasta” – cykl pisania listów przez seniorów wspólnie z młodzieżą.

Celem zadania jest zapisanie wspomnień i historii mieszkańców gminy Gostyń, jak również przekazanie wiedzy młodzieży na temat charakterystycznych miejsc oraz tradycji gostyńskich sprzed lat. Zakończeniem zajęć będzie wydanie broszury ze wspomnieniami mieszkańców oraz zorganizowanie spotkania wspomnieniowego dla mieszkańców gminy Gostyń podczas którego ukazane zostaną portrety gostyńskich seniorów wraz z spisanymi przez nich wspomnieniami.

 

  • Cykl seansów filmowych pod nazwą „Spacery filmowe – nasze kino”

Zajęcia „Spacery filmowe – nasze kino”  mają na celu zapewnienie rozrywki osobom starszym, poprzez realizację starszych produkcji, by wzbudzić w seniorach pozytywne odczucia i cofnąć się w czasie do ich lat młodości.

 

  • Cykl wspólnych zajęć dla seniorów i młodzieży

W ramach realizacji zadania odbędzie się cykl wspólnych zajęć dla seniorów i młodzieży. Zajęcia będą miały na celu zagospodarowanie czasu wspólnego seniorów i młodzieży oraz wymianę doświadczeń międzypokoleniowych.

- „Odkurzone piosenki” - w ramach realizacji zadania seniorzy przypomną sobie i innym dawne szlagiery z którymi zapoznają młodych ludzi. współczesne. Dodatkowo stworzone wspólnie aranżacje seniorów i młodzieży zostaną sfilmowane, w formie klipu  i udostępnione na portalach społecznościowych. 

- „Takie tango” – w ramach realizacji zadania seniorzy wspólnie z młodzieżą wyjdą na zajęcia taneczne do szkoły tańca, gdzie pokażą młodym ludziom tańce, które królowały w ich młodości. Dla młodzieży, która jest w wieku przedmaturalnym, będzie to możliwość nauki dodatkowych umiejętności tanecznych przed studniówką.

- Warsztaty rękodzieła – seniorzy będą mieli możliwość odkrycia lub sprawdzenia swoich manualnych zdolności, jak również możliwość oderwania się od codziennych trosk i zaproszenie seniora do świata sztuki.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę