iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

„Moje małe i duże sukcesy” dla wychowanków pieczy zastępczej

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/ PCPR w Gostyniu

Zakończyła się jubileuszowa dziesiąta edycja powiatowego konkursu „Moje małe i duże sukcesy” dla wychowanków pieczy zastępczej.

Dzieci, wychowujące się w rodzinach zastępczych i w domach dziecka, bardzo często muszą nadrabiać braki spowodowane różnymi sytuacjami kryzysowymi, które spowodowały ich umieszczenie w pieczy zastępczej. Deficyty te dotyczą różnych obszarów życia. I to właśnie rodziny zastępcze i wychowawcy placówek tworzą dla tych dzieci nowe bezpieczne miejsca, w których najmłodsi mogą się rozwijać i przygotowywać do samodzielności w dorosłym życiu.

 

Dla nich Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizowało dziesiątą edycję konkursu pn. „Moje małe i duże sukcesy”. Celem konkursu było dostrzeżenie i docenienie osiągnięć, nie tylko szkolnych, oraz wysiłku, postępów w rozwoju dzieci i młodzieży. Pamiętać należy, że nauka oraz rozwój zainteresowań były w ostatnich latach szkolnych szczególnie utrudnione ze względu na ograniczenia związane z epidemią covid-19.

 

Rozstrzygnięciu konkursu tradycyjnie towarzyszyło wakacyjne spotkanie przedstawiciela władz powiatu z rodzinami zastępczymi i ich podopiecznymi oraz z wychowankami i kadrą domów dziecka.

 

Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora podkreślał, że ważne są wszystkie osiągnięcia, zarówno te małe, jak i te duże: - Jestem pełen podziwu dla Waszych osiągnięć! Nie to jest najważniejsze, by wygrywać konkursy i być najlepszym. Chodzi o to, by próbować swoich sił, by wyznaczać sobie cele i dążyć do ich zrealizowania. -  Dodał też kierując swe słowa do rodziców zastępczych, wychowawców i specjalistów PCPR w Gostyniu: - Szanowni Państwo, sukcesy dzieci są też waszymi sukcesami! Dzięki Państwu te dzieci rozwijają się, pokazują swoje uzdolnienia i  talenty. Wiemy, ile ta praca wymaga wyrzeczeń, ile wymaga wysiłku i, przede wszystkim, ile Państwo wkładacie w tę pracę cierpliwości, serca i miłości. Za to Wam bardzo serdecznie dziękuję.

 

Do udziału w konkursie swoich podopiecznych zgłaszały rodziny zastępcze oraz opiekunowie z placówek. Jury konkursowe, złożone ze specjalistów Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej – PCPR w Gostyniu, przyznało w poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsze, drugie i trecie miejsca oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne dyplomy i nagrody rzeczowe. 

 

Obok nagrodzenia uczestników, konkurs stał się też okazją do podziękowań dla rodziców zastępczych i wychowawców placówek. Rodziny zastępcze, których wychowankowie przystąpili do konkursu oraz wychowawcy Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu, otrzymali upominki.

 

Spotkanie rodzin zastępczych z  przedstawicielami władz powiatu było też okazją do rozmów o wyzwaniach i problemach, jakie niesie przyjęcie na siebie opieki i wychowywania dzieci, które nie mogą rozwijać się i wychowywać w swoich rodzinach.

 

Był też czas na pyszny jubileuszowy tort ze świecami, przygotowany specjalnie na tę okazję.

 

Źródło: powiat.gostyn.pl/ PCPR w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę