iGostyn.pl reklamy
Pogorzela

Można jeździć w "kółko"

2018-05-09 12:00:48
Zdjęcie: powiat.gostyn.pl
Pogorzela ma rondo. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy samorządu powiatowego i gminnego. Nowe skrzyżowanie kosztowało ponad milion zł. Inwestycja kończy etap prac związanych z powstaniem obwodnicy Pogorzeli.

Pogorzela ma rondo. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy samorządu powiatowego i gminnego. Nowe skrzyżowanie kosztowało ponad 1,1 mln złotych. Inwestycja kończy etap prac związanych z powstaniem obwodnicy Pogorzeli.

Inwestycję realizowała firma Drogbud Sp. z .o.o. Łączny koszt zadania to 1 142 728,46 zł. Budowa ronda to zwieńczenie prac związanych z powstaniem obwodnicy Pogorzeli.  Koncepcja takiego rozwiązania drogowego powstała 9 lat temu. Od tego czasu powiat gostyński i gmina Pogorzela realizował ją w kilku etapach. Były to budowa obwodnicy o długości  1100 m, przebudowa ul. Armii Poznań, budowa 800-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej w Elżbietkowie,  przebudowa chodnika na ul. Krotoszyńskiej oraz budowa ronda.

- Dla mieszkańców nie jest ważne, czy droga, po której jeżdżą jest powiatowa, czy gminna. Mieszkańców interesuje, by były to ciągi bezpieczne i komfortowe. Dziękuję zatem burmistrzowi i radnym gminy Pogorzela, że ten fakt dostrzegają i możemy wspólnie budować – podsumował starosta gostyński Robert Marcinkowski.

Warto dodać, że nowo powstałe rondo jest pierwszym na drodze powiatowej i drugim budowanym przez powiat gostyński (wspólnie z samorządem wojewódzkim i gminą Gostyń powiat finansował Rondo Biznesu na ul. Wrocławskiej w Gostyniu, przy wjeździe strefie gospodarczej).

 

Źródło: powiat.gostyn.pl


Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet