iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu od środy 17 sierpnia 2022 roku w godzinach 7.30 do 14.30 przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Od poniedziałku 22 sierpnia, aby usprawnić przyjmowanie wniosków, klienci obsługiwani będą w Ośrodku od poniedziałku do piątku w wydłużonych godzinach pracy, czyli od godz. 7.30 do godz. 17.00. Wniosek można złożyć również wychodzenia z domu, unikając ewentualnych kolejek w MGOPS. Wystarczy posiadać profil zaufany lub podpis kwalifikowalny, wypełnić wniosek na swoim komputerze  i złożyć go elektronicznie, bez wychodzenia z domu.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem jest wcześniejsze dokonanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.  Dodatek węglowy przyznawany jest jako jednorazowa forma wsparcia finansowego w kwocie 3000 zł.

Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada 2022 roku osobiście w siedzibie MGOPS (ul. Wrocławska 250) lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Dodatek węglowy będzie wypłacony w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę. Wzór wniosku można pobrać poniżej.

Chcesz złożyć wniosek bez wychodzenia z domu? Sprawdź poniżej jak to zrobić:
1. Pobierz wniosek do wypełnienia
2. Wypełnij dokładnie wniosek wraz z załącznikami i go podpisz.
3. Zeskanuj wniosek do formatu PDF.
4. Wejdź na stronę https://www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne i wybierz WYŚLIJ PISMO OGÓLNE.
5. Zaloguj się używając profilu zaufanego, e-dowodu lub portalu bankowego.
6. W formularzu wybierz urząd lub instytucję, do której składasz pismo – MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GOSTYNIU
7. Uzupełnij pozostałe wymagane pola formularza oraz jako załącznik dołącz zeskanowany wniosek.
8. Wyślij formularz.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę