iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Można się jednak upić piwem bezalkoholowym. Warunek? Producent musi pomylić etykiety na butelkach

Taka sytuacja przydarzyła się producentowi piwa Carlsberg, a feralny towar trafił na półki marketu Biedronka. Dlatego też czym prędzej spółka Carlsberg Polska wycofała „wadliwy“ towar a chodzi o piwo Carlsberg w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: a) LPL03L/215, 30.04.22 10:14, b) LPL03L/215, 30.04.22 10:15, c) LPL03L/215, 30.04.22 10:16. Feler dotyczy 1300 butelek tego złocistego trunku.

- Przyczyną wycofania piwa jest niewłaściwe oznakowanie piwa etykietą główną. Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Lager. Kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane są oznaczone prawidłowo. Powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa - oświadcza Carlsberg Polska. 

 

- W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii prosimy Państwa o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Informujemy również, że są Państwo uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym Państwo dokonali zakupu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja - czytamy w komunikacie Carlsberg Polska.

 

O zaistniałej ...pomyłce informuje także Główny Inspektor Sanitarny. W wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0 % obj. Etykieta tylna jest prawidłowa, zawarte na niej informacje wskazują, że jest to produkt z zawartością alkoholu. (...) Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu.


Tagi: piwo


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę