iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Można zgłaszać kandydatów na Wolontariusza Roku 2023

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu - "Edmund 2022"

Bezinteresowny, pomocny, pracujący na rzecz dobra wspólnego – taki powinien być współczesny naśladowca Edmunda Bojanowskiego. I takich ludzi po raz kolejny poszukuje powiat gostyński w ramach plebiscytu na Wolontariusza Roku 2023.  Kandydatury społeczników w pięciu kategoriach (wolontariat indywidualny, młodzieżowy, grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny i  wydarzenie roku) zgłaszać można do 23 listopada 2023 roku. Laureaci wyłonieni zostaną podczas gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 7 grudnia.

Celem konkursu jest promocja działań społecznych podejmowanych przez mieszkańców powiatu gostyńskiego, którzy swoją postawą przywołują wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Błogosławiony w swoim życiu wielokrotnie inicjował i prowadził działalność pomocową i charytatywną. Podejmował także działania na rzecz wzmocnienia polskości i ocalenia tradycji narodowej oraz gromadził skarby kultury ludowej. Te działania doskonale wpisują się w idee współczesnego wolontariatu.

Po raz kolejny nagrodzeni zostaną wyróżniający się społecznicy w powiecie gostyńskim. Nagroda tradycyjnie przyznawana będzie w pięciu kategoriach. Kapituła konkursowa spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni wolontariusza indywidualnego, wykazującego się wyjątkową aktywnością w realizacji działań społecznych. Statuetka trafi też do wolontariusza młodzieżowego – w tej kategorii poszukujemy osoby niepełnoletniej, pracującej na rzecz swojego środowiska indywidualnie lub w grupie. „Edmunda 2023” otrzyma też zespół osób wspólnie realizujący pomysły – w kategorii wolontariat grupowy.  Corocznie nagroda trafia ponadto do przedsiębiorcy, który w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością i wspiera aktywność mieszkańców. Uhonorowany zostanie także organizator, inicjator najciekawszego przedsięwzięcia minionego roku.

Znasz kandydata na „Edmunda 2023”? Zgłoś jego kandydaturę. Można to zrobić za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.powiat.gostyn.pl. Plebiscyt potrwa do 24 listopada 2023 roku. Następnie jury powołane przez Starostę Gostyńskiego wyłoni pięciu laureatów. Ich nazwiska poznamy podczas Gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 7 grudnia.

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdIAgcn7YdtwOZztAV4zsYNfplzg2YE3fEnoFltGv2PSd_NAg/viewform?usp=sharing

Regulamin:

https://prawomiejscowe.pl/StarostwoPowiatowewGostyniu/document/993186/Zarzadzenie-87_23

Źródło: powiat.gostyn.pl/ Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę