iGostyn.pl reklamy
Z policji

Myślała, że pomaga córce. Straciła blisko 8 tys. zł

Zdjęcie: KPP Gostyń

Oszust napisał do 52-letniej mieszkanki Gostynia wiadomość, w której podał się za jej córkę, a następnie poprosił o pieniądze na zakup nowego telefonu i opłacenie rachunku. Kobieta straciła prawie 8000 zł. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobami, które proszą nas o pieniądze.

Policjanci z zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zostali zawiadomieni o oszustwie na szkodę 52-letniej mieszkanki Gostynia. Kobieta otrzymała wiadomość tekstową, przesłaną w aplikacji Whats App, w której oszust podał się za córkę pokrzywdzonej. Z treści wiadomości wynikało, że jej telefon wpadł do toalety. Po tym poprosił kobietę o przelanie pieniędzy na zakup nowego telefonu i opłacenie rachunku. 52-latka chcąc szybko pomóc córce przelała na podane konto pieniądze. Pokrzywdzona została oszukana na prawie 8000 zł.

Niestety cyberprzestępcy wykorzystują naturalną troskę rodziców o dzieci i chęć pomocy. Najczęściej narzucają presję czasu, aby pokrzywdzone osoby nie miały chwili na weryfikację podanych informacji w wiadomościach tekstowych bądź telefonicznych. Dlatego, zanim ruszysz z pomocą bliskim i przelejesz im pieniądze:

  • zachowaj spokój i nie działaj pod wpływem emocji;

  • nie klikaj w załączony link;

  • zweryfikuj treść wiadomości;

  • zadzwoń na numer swojego dziecka, aby potwierdzić, czy faktycznie potrzebuje Twojej pomocy;

  • rozmawiaj z bliskimi o metodach stosowanych przez oszustów.

Źródło: KPP Gostyń
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę