iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Na ludową nutę w Domachowie

2019-09-13 12:21:20

Zdjęcie: www.powiat.gostyn.pl/Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi
Za nami dziewiąta edycja Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie.

Festiwal rozpoczął się od mszy świętej polowej w pięknej scenerii przy Kościele św. Michała Archanioła. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy w barwnym, uroczystym korowodzie przemaszerowali na plac festiwalowy, gdzie Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak dokonał oficjalnego otwarcia festiwalu.

 

Na widzów czekało wiele atrakcji. Byli to m. in. miejscowi artyści, a więc dziecięce zespoły biskupiańskie: z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi oraz ze Szkoły Podstawowej w Krobi, a także zespół „Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi, Kapela Dudziarska GCKiR w Krobi, Grupa Teatralna „Na Fali” oraz Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i okolic. Na scenie zaprezentowali się również artyści z Polski: Zespół Folklorystyczny „Snutki” oraz „Rube Świnye”, a także z zagranicy: litewski zespół Alda, włoski zespół „Cominia Gens”, belgijski dudziarz Remy Decker oraz Kapela Słowackich Gajdoszy.

 

Występy sceniczne nie były jedynymi przewidzianymi atrakcjami. Każdy z uczestników mógł skosztować z przysmaków z Biskupińskiego Szlaku Kulinarnego, przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Tradycją festiwalu stał się również udział gości z partnerskiego miasta Révfülöp na Węgrzech. Węgierska delegacja przygotowała na tę okazję kulinarną niespodziankę – gulasz z kluskami. Podczas imprezy zaprezentowała się również Grupa Rekonstrukcyjna „Żarno”. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak np.: zamki dmuchane, warsztaty rękodzielnicze, malowanie twarzy, warsztaty gliniarskie itp. festiwal zakończył się potańcówką.

Źródło: www.powiat.gostyn.pl/Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w KrobiAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl