iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Nagrody finansowe dla finalistów

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Dziewięcioro uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi  za uzyskanie tytułu finalistów X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” uzyskali nagrody finansowe z Powiatu Gostyńskiego.  Ich wręczenie miało miejsce w poniedziałek 1 lipca 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Decyzją Zarządu Powiatu Gostyńskiego nagrody finansowe w wysokości 1000 zł trafiły do uczniów, którzy przez ostatnie kilka miesięcy tworzyli projekt „Be Nature”. Warsztaty, konkursy, przemarsze, filmiki, spotkania z dziećmi i seniorami – to tylko część inicjatyw podjętych przez tych młodych ludzi.  A wszystko z proekologicznym przesłaniem. Z „eko-misją” trafiali do przedszkoli, szkół podstawowych, domów dziecka i innych instytucji. Najbardziej cieszyła ich otwartość ludzi na sprawy związane z ekologią i wspólna chęć działania.

Każdy z zespołu wniósł bardzo dużo od siebie. Ktoś wymyślił nazwę, ktoś zaprojektował logo, ktoś wprowadzał dane do formularza, ktoś spotykał się z dziećmi, a kto inny udzielał wywiadów. Podczas tego projektu nauczyciele poznali talenty tych uczniów, których na lekcjach nie byliby w stanie odkryć.  Odbiorcami tego projektu był cały przekrój społeczeństwa: mieszkańcy powiatu w wieku od 3 do 103 lat.  

Efektem tych działań był finał Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, uzyskanie międzynarodowego certyfikatu wydanego przez Project Management Institute ATP oraz zdobycie Srebrnego Wilka przyznawanego najlepszym projektom w województwie. Warto wspomnieć, że do olimpiady zakwalifikowano 1,5 tys. projektów, a do ścisłego finału 200. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi zajęli bardzo wysokie, czwarte miejsce w województwie.

 

Lista nagrodzonych:

  1. Aleksandra Sierota
  2. Piotr Radczyk
  3. Aleksandra Piechocka
  4. Teofil Hałas
  5. Natalia Marciniak
  6. Eliza Perdon
  7. Jan Wojciechowski
  8. Joanna Ratajczyk
  9. Weronika Przybył
Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę