iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Najlepsze farby do kuchni

Kuchenne ściany, w większości domów, w sporej części, pokryte są płytkami, które pozwalają na zachowanie czystości. Są jednak miejsca, na których znajduje się farba. Kuchnia to pomieszczenie, zaraz po łazience, najbardziej narażone na opary. Jaką więc wybrać farbę, by służyła jak najdłużej?

W kuchni mamy do czynienia z parą i nietypowymi zabrudzeniami. Farba musi być więc o wiele bardziej odporna, niż tradycyjna emulsja. Przede wszystkim musi być wytrzymała na ścieranie, by w razie potrzeby móc jak najszybciej zmyć z niej zabrudzenie. Ponadto trzeba pamiętać, że przez zwiększoną wilgotność łatwiej o pleśń na ścianach. Na szczęście można kupić farbę, która przeciwdziała takim zjawiskom. Jeśli ktoś nie zna się na rodzajach farb, musi zwrócić uwagę na oznakowania na wiaderkach. Na większości emalii jest oznaczenie, że farba przeznaczona jest np. do kuchni.

 

Najlepsze do tego pomieszczenia są farby lateksowe i ceramiczne. Te pierwsze odporne są na zabrudzenia i wilgoć, natomiast te drugie na czynniki mechanicznie oraz na płowienie pod wpływem światła. Również farba akrylowa może być stosowana w kuchni, jednak musi ona mieć oznaczenie, że nadaje się do tego typu pomieszczeń.

 
 pasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę