iGostyn.pl reklamy
Polityka

Najlepszy europoseł pochodzi z naszego regionu

Pochodząca z pobliskiego Jutrosina (powiat rawicki) Krystyna Łybacka, została najlepszym europosłem w kategorii Edukacja, Kultura i Media podczas tegorocznej edycji konkursu MEP Awards 2019, organizowanego przez The Parliament Magazine.

Wręczenie wyróżnienia dla najlepszych europosłów 2019 roku odbyło się 20 marca w Brukseli, podczas uroczystej gali finałowej. Europoseł Krystyna Łybacka jest jedyną Polką wyróżnioną w tegorocznej edycji konkursu.

 

The Parliament Magazine co roku wybiera, w poszczególnych kategoriach tematycznych, trójkę najlepszych europosłów, którzy szczególnie wyróżniają się swoją pracą i zaangażowaniem na rzecz budowania polityk unijnych oraz przybliżania Unii jej mieszkańcom.

Tegoroczne nagrody mają szczególny charakter, gdyż są przyznawane w roku wyborczym. Biorą one pod uwagę wcześniejsze osiągnięcia europosła, jego stały wkład na rzecz rozwijania projektu europejskiego oraz pracę w regionie.


K. Łybacka pracuje w komisjach parlamentarnych: Kultury i Edukacji (CULT) oraz Przemysłu, Badań Naukowych i Energii; w delegacjach: do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja oraz do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO. Reprezentuje Parlament Europejski m.in. w: Narodowej Szkole Administracji Publicznej we Francji (École nationale administration – ENA) oraz Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii (EIT). Jest wiceprzewodniczącą Europejskiej Platformy uczenia się przez całe życie.
Z ramienia frakcji Socjalistów i Demokratów (S&D) została stałym sprawozdawcą ds. programu Erasmus+, kluczowego unijnego programu w dziedzinie kształcenia, szkolenia i młodzieży oraz 
sprawozdawcą największego w tej kadencji raportu komisji CULT dot. modernizacji edukacji w Unii Europejskiej.

K. Łybacka otrzymała również specjalne wyróżnienie około 30 organizacji pozarządowych – ON OUR WATCH, które monitorują prace posłów w Parlamencie Europejskim.

 

Wielkopolanka jest dr. nauk matematycznych, nauczycielem akademickim Politechniki Poznańskiej, działaczem społecznym. Po wygranych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej wyborach parlamentarnych w 2001 roku otrzymała z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego nominację na urząd Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w rządzie Leszka Millera. Resortem tym kierowała do 2 maja 2004 roku. Podczas swojej pracy jako europoseł odwiedzała także Ostrów.

 

 
Źródło: lybacka.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę