iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Największa inwestycja w historii Gostynia już otwarta!

Zdjęcie: gostyn.pl

Największa inwestycja w historii Gostynia - Aleja Niepodległości została otwarta! Ponad 2 km nowej drogi, chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa na całej długości oraz remont ulicy Podgórnej – w konsekwencji: poprawa bezpieczeństwa ruchu w centrum, lepsza dostępność firm zlokalizowanych w południowo-zachodniej części miasta, no i nowe możliwości rozwoju dla Gostynia.

To największa drogowa inwestycja w historii miasta. Równocześnie też najdroższa (nieco ponad 18 mln zł), ale z najwyższym jak dotąd dofinansowaniem (ponad 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych). Aleja Niepodległości połączyła ulicę Leszczyńską – poprzez Brzezie i Osiedle Słoneczne – z ulicą Podgórną oraz Wrocławską. Po jednej stronie jezdni, która ma szerokość 7 metrów, znajduje się ciąg pieszo-rowerowy, a po drugiej – chodnik. Droga przygotowana jest także pod potrzeby komunikacji zbiorowej – zbudowano 6 zatok autobusowych.


- Aleja nie tylko odciąża ruch w centrum miasta, ale także stwarza nowe możliwości rozwoju – zaznacza burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Droga zwiększa bowiem atrakcyjność inwestycyjną położonych wzdłuż niej terenów. Plany zagospodarowania przestrzennego przewidują możliwość powstania budynków jedno- i wielorodzinnych wraz z działalnością handlową i usługową. Na obszarze, dla którego plan wkrótce powstanie, zakłada się wzniesienie nowoczesnego osiedla z budynkami wielorodzinnymi o wysokim standardzie, a także utworzenie nowych terenów zielonych i rekreacyjnych.


Wiele się dzieje na drogach w Gostyniu i wokół Gostynia. To prawda, że trzeba uzbroić się w cierpliwość – okresowo zacisnąć zęby i korzystać z objazdów, wahadeł czy dróg tymczasowych. Ale naprawdę warto! - Mieszkańcom i wszystkim kierowcom dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość – dodaje burmistrz.
 

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę