iGostyn.pl reklamy
Z policji

Narkotyki trzymali w słoikach i koszu na pranie

Zdjęcie: KPP Gostyń

Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego Komendy Powiatowej w Gostyniu zatrzymani zostali 31- i 29-latek, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Policjanci przechwycili blisko 5 tys. działek dilerskich metamfetaminy i amfetaminy. Mężczyźni ukrywali narkotyki w słoikach i koszu na brudną odzież. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Policjanci z pionu kryminalnego gostyńskiej jednostki, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, trafili na trop 31-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który mógł posiadać substancje psychotropowe. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować posiadane informacje i dokładnie sprawdzić wszelkie ślady prowadzące do podejrzanego. W domu mężczyzny zostały znalezione znaczne ilości metamfetaminy, które 31-latek ukrył w słoikach. Jeden z nich schował w szafie na odzież, a drugi w specjalnie do tego przygotowanym schowku pod meblami. Kolejne porcje narkotyków, zawinięte w papier i folię ukrywał w kieszeni spodni. Łącznie zabezpieczono 1,1 kg metamfetaminy, z której można było wyprodukować prawie 4,5 tys. porcji dilerskich.

 

Wnikliwa praca policjantów nad tą sprawą pozwoliła na zatrzymanie kolejnej osoby. To 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, którego działalność przestępcza okazała się być powiązana z zatrzymanym 31-latkiem. Policjanci przeszukali mieszkanie 29-latka. W koszu na brudną odzież znaleźli 120 gram białego proszku. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to metamfetamina i amfetamina.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili 31- i 29-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzn policyjnym dozorem oraz zastosowaniu wobec nich poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Kryminalni dotarli do kilkunastu osób, które kupowały substancje psychotropowe u 31-latka. Sprawa jest rozwojowa i policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Źródło: KPP Gostyń
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę