DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z prokuratury

Naruszenie nietykalności cielesnej w gostyńskiej komendzie?

2021-03-25 12:03:00

Prokuratura Rejonowa w Rawiczu odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie dotyczącej zawiadomienia czterech pokrzywdzonych kobiet z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Chodzi o nieetyczne zachowanie jednego z funkcjonariuszy wobec swoich koleżanek z pracy.

Na tym jednak sprawa wcale nie musi się zakończyć. O nieetycznym zachowaniu jednego z funkcjonariuszy wobec swoich koleżanek na początku roku został poinformowany komendant gostyńskiej policji. Sprawa trafiła do prokuratury, najpierw gostyńskiej, a potem rawickiej. Ta jednak odmówiła wszczęcia dochodzenia.

- PR Rawicz w dniu 5 marca 2021 roku odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie dotyczącej zawiadomienia czterech pokrzywdzonych uznając, że opisane przez nie zdarzenia wyczerpują znamiona czynu zabronionego z art. 217 par 1 k.k. w związku z art. 12 par 1 k.k.(naruszenie nietykalności cielesnej), czyli występku ściganego z oskarżenia prywatnego i brak jest interesu społecznego w kontynuowania ścigania go z urzędu - informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Podstawę tej decyzji stanowiła ocena zeznań pokrzywdzonych oraz materiałów zgromadzonych w toku postępowania dyscyplinarnego. Wszystkie zachowania wskazane przez pokrzywdzone prokuratura oceniła jako naruszenie nietykalności cielesnej z art. 217 par 1 k.k. ścigane z oskarżenia prywatnego. Pokrzywdzone mogą złożyć do sądu prywatny akt oskarżenia domagając się pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy naruszenia ich nietykalności cielesnej - stwierdza rzecznik.

Jednocześnie w komendzie prowadzone jest sprawdzająco-wyjaśniające wobec pracownika.
SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl