iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Natychmiastowa izolacja 49-latka...

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Dzielnicowy z Gostynia skorzystał z nowych uprawnień i wydał nakaz opuszczenia mieszkania agresorowi. W przypadku złamania tego postanowienia, mężczyźnie, zgodnie z prawem, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

- W piątek (21 maja) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został poproszony przez jedną z rodzin o rozmowę. Kiedy ustalił, że istnieje podejrzenie stosowania przemocy przez syna wobec matki, podjął decyzję o natychmiastowej izolacji 49-latka i zastosowaniu wobec niego nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Mężczyzna w obecności policjanta opuścił lokum - informuje gostyńska policja.

 

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane policji oraz żandarmerii wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę