iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Ciekawostki

Naukowcy potwierdzają! Czekolada jest zdrowa!

2019-08-26 14:38:56

Wiele osób pewnie o tym wie, ale przypominamy! Czekolada w diecie jest wskazana, mowa oczywiście o gorzkiej czekoladzie. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych dokładnie zbadali sprawę, ich wyniki ucieszą łasuchów!

Przeprowadzone przez naukowców badania na temat wpływu gorzkiej czekolady na organizm człowieka okazały się pozytywne dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez czekolady. Jak twierdzą badacze po zjedzeniu porcji czekolady, która zawiera, co najmniej 70% kakao, nasz układ immunologiczny ulega pobudzeniu, poprawia się również pamięć i nastrój.

 

Gorzka czekolada ma swoich zwolenników i przeciwników. Wiele osób niespecjalnie lubi po nią sięgać z racji na jej specyficzny smak. Inni natomiast się nią zajadają i nie wyobrażają sobie by mogło jej zabraknąć w ich diecie.

 

Gorzka czekolada nie powinna być alternatywą tylko dla osób będących na diecie, ale powinna wejść w nawyk wielu osobom, ponieważ chroni także przed wieloma chorobami np. przed miażdżycą, ponieważ przywraca elastyczność tętnic i zapobiega przyklejaniu się białych krwinek do ścian krwionośnych. Niemieccy naukowcy zauważyli, że ciemna czekolada obniża ciśnienie. Jedząc ciemną czekoladę wpłynie ona również na nasz wygląd, dzięki dużej ilości antyoksydantów spowalnia ona proces starzenia się. Gorzka czekolada zawiera także sporo błonnika, żelaza, miedzi i manganu. Podnosi również poziom endorfin, które mają wpływ na nasze ogólne samopoczucie i zadowolenie.

 

 
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl