Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców w ośmiu punktach blokadowo-kontrolnych.
- W działaniach uczestniczyło 14 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji. Łącznie przebadano 1 546 kierowców. Niestety, czterech z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu - informują policjanci.
- O 5:15 w Gostyniu na ul. Jana Pawła II, 59-latek kierował motorowerem. Alkomat wykazał 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.
- O godzinie 5:35 w Gostyniu na ul. Jana Pawła II zatrzymano 61-latka. Mężczyzna kierując fordem miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu.
- O godzinie 5:50 w Głogówku, 30-letni mężczyzna prowadził opla. Badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie.
- W Skoraszewicach ok. godz. 7:10, 59-letni kierowca forda miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.
Wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem.
Za prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2 500 złotych. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
- Kierowanie w stanie nietrzeźwości to już przestępstwo - wiąże się z wysoką grzywną, karą ograniczenia albo pozbawienia wolności do 3 lat oraz zakazem prowadzenia pojazdów - przypominają mundurowi.


















