iGostyn.pl reklamy
Z policji

Nie posiadał prawa jazdy, miał za to 2,2 promila alkoholu w organizmie

Policjanci z gostyńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego Toyotą, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy i jest nietrzeźwy. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W niedzielę przed godz. 8.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili pomiar prędkości na ul. Poznańskiej w Gostyniu. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła rozpędzona Toyota, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 109 km/h.  

 

Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą Toyoty 31-letni obywatel Ukrainy nie posiada prawa jazdy. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Obcokrajowiec został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowania bez uprawnień oraz przekroczenia dozwolonej prędkości.

 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę