iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Nie żyje zasłużona działaczka społeczna i regionalistka

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Nie żyje Barbara Latosińska - zasłużona działaczka społeczna i regionalistka. Za swą działalność otrzymała tytuły „Zasłużony dla Miasta i Gminy Borek Wielkopolski” i „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”.

Barbara Latosińska urodziła się 3 stycznia 1927 r. Przez wiele lat była dokumentalistką i promotorem naszej małej ojczyzny. Była założycielką Izby Pamięci pałacu w Karolewie. Prowadziła ożywioną współpracę z dr. Stanisławem Sroką w obszarze badań regionalnych i poznawania historii regionu. Była współautorką książek: „Borek Wielkopolski i okolice” (1992 r.), „Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Zdzieżu w Borku Wielkopolskim” (1995).  Pochodziła z muzycznej rodziny. Jej dziadkiem był Józef Siniecki, twórca śpiewanej do dziś melodii „Pieśni do Matki Boskiej Boreckiej”. Barbara Latosińska przekazała ,,Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera’’ zbiór nut kompozytorów świętogórskich, które wcześniej były w posiadaniu jej pradziadka Hipolita Sinieckiego.

 

Za swoją działalność w 2006 roku otrzymała tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Borek Wielkopolski”, a w 2014 tytuł „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”.

Źródło: Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę