iGostyn.pl reklamy
Z prokuratury

Nielegalne gry hazardowe, działały m. in. w Gostyniu. Sześć osób z zarzutami

Zdjęcie: Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu

Zakończono śledztwo dotyczące nielegalnego rynku gier hazardowych. Skierowany w tej sprawie akt oskarżenia obejmuje sześć osób, które przed sądem będą odpowiadać za urządzanie i prowadzenie - wbrew przepisom ustawy - gier hazardowych na automatach. Prokurator zabezpieczył należące do nich mienie o łącznej wartości około 2 milionów złotych.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu w dniu 26 kwietnia 2023 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Lesznie akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom związanym z procederem nielegalnego rynku gier hazardowych. Skala prowadzonego procederu, a szczególnie miejsc urządzania i prowadzenia nielegalnych gier (Leszno, Rawicz, Śrem, Kościan, Gostyń, Poznań, Głogów, Góra i Wschowa), jak i ilość zabezpieczonych automatów wskazuje, że jest to jedna z największych spraw prowadzonych w ostatnich latach przez Służbę Celno-Skarbową.

W toku śledztwa prowadzonego we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu, od października 2017 roku przeprowadzono ponad 200 kontroli i przeszukań pomieszczeń na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Efekt tych działań to zatrzymanie prawie 700 automatów do gier hazardowych oraz ich elementów.

Obszerny materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie Ireneuszowi R., Łukaszowi P., Arturowi K., Pawłowi D., Dawidowi K. i Michałowi R. zarzutów urządzania i prowadzenia gier hazardowych, wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych, a nadto uczynienia z popełniania przestępstw stałego źródła dochodu.

Wobec oskarżonych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w wysokości od 5 tysięcy do 40 tysięcy złotych.

Prokurator zabezpieczył także majątek oskarżonych (pieniądze i nieruchomości) o łącznej wartości około 2 mln złotych.

Zabezpieczono 700 automatów, laptopy, rejestratory, komputery stacjonarne oraz elementy automatów. Postawiono zarzuty 6 osobom. Prokuratura zabezpieczyła majątek sprawców na blisko 2 mln zł – środki finansowe pochodzące z przestępstwa oraz nieruchomości należące do sprawców. Akta postępowania przygotowawczego zawierały aż 347 tomów, a sam akt oskarżenia liczył 202 strony - podaje KAS.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniupasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę